Udany weekend naszych zawodników!
15.05.2018

    W miniony weekend nasi kierowcy rywalizowali na dwóch torach: Red Bull Ring (Austria) oraz  Nemuno Ziedas (Litwa). 

 

Na Litwie odbyła się 3 i 4 runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nasz kierowca, prowadzący Kię Picanto -Szymon Jabłoński- okazał się najlepszy zarówno w kwalifikacjach, jak i w obu wyścigach! 

 

   Zawody uważam za bardzo udane. Kwalifikacje wygrane ze znaczną przewagą. 1 Wyścig problemy z samochodem na pierwszych dwóch okrążeniach, co spowodowało, że gdy samochód odzyskał moc jechałem na 200% możliwość i udało się z nawiązką odrobić stratę około 25sek. 2 wyścig cały czas problemy ze sprzętem ale i tak na szczęście udało wygrać się wyścig. Dziękuję Maćkowi i Michałowi z BM Racing Team za przygotowanie auta - mówi Szymon Jabłoński

 

 

Na Red Bull Ringu poza świetnym wynikiem Bartka Mireckiego na podium stanął także Szymon Ładniak, który zajął trzecie miejsce w drugim wyścigu FIA CEZ. Na uwagę zasługuje także Paweł Wysmyk, który wygrał kwalifikacje. 


Sprawdźcie, co po swoim treningowym występie w FIA CEZ mówi Szymon Ładniak: 

 

   Jestem niezwykle zadowolony po tym weekendzie w torze Red Bull-Ring. Były to pierwsze wykonane przeze mnie kilometry po tym torze. II runda FIA CEZ miała być dla mnie przygotowaniem do rundy CCCE, która odbędzie się za 3 tygodnie. W czwartek rozpoczęliśmy treningi w których, już od samego początku nasz team pokazywał dobre tempo. W porannych piątkowych kwalifikacjach, nastawienie pod namiotem było bojowe. Na pierwszym szybkim okrążeniu zostałem uderzony przez drugiego zawodnika; pierwsza myśl oznaczała, że to już koniec! Po trzech minutach udało się odpalić samochód i zjechałem do Pit-stopu, mechanicy oczyścili mi opony i ruszyłem do boju. Ostatecznie P8, a w Clio P6 - co oznaczało dobry rezultat! W wyścigu 1 po dobrym starcie i bardzo pewnych wyprzedzeniach udało się uzyskać P3 w Clio i P5 w generalce! - jest to świetny rezultat! Pierwsze podium w 2018 oraz pierwsze w Renówce! Tego samego dnia odbyły się kwalifikacje do drugiego wyścigu. Moje dwa najlepsze czasy zostały usunięte przez „track limits”, co oznacza, że przekroczyłem linie toru. Ostatecznie P13 w generalce i P11 w Clio. W dniu następnym odbył się wyścig. Moje Clio na świeżych oponach sprawowało się bardzo dobrze. Już na pierwszym zakręcie odrobiłem 4 pozycje! Ale niestety obróciło mnie i spadłem na ostatnią pozycje. Miałem wielka motywacje do nadrobienia straconego czasu do stawki. Rozpoczęła się wielka pogoń, która ostatecznie zakończyła się na P7. Jest to również bardzo dobry rezultat! Warto zaznaczyć, że od zawodników, którzy ukończyli wyścig przede mną byłem szyby o ok. 1/2s na każdym okrążeniu. Był to świetny weekend dla mnie, dla mojego taty oraz Teamu. Bardzo się cieszę z udziału w FIA CEZie i nie mogę się doczekać wyścigów w Clio Cup Central Europe, które odbędą się za 3 tygodnie. Jestem gotowy aby się tam ścigać! Nie mogę się doczekać!”

 

 

Sponsorami BM Racing Team w sezonie 2018 są: RANAL | Sonax Polska | RallyShop.pl | KJK-Auto. 

 

Wyniki kierowców BM Racing Team, a także zdjęcia, filmy i transmisje na żywo można śledzić  za pośrednictwem stron internetowych: www.facebook.com/bmracingteam, www.facebook.com/bartlomiejmireckiofficial oraz www.instagram.com/bm_racing_team oraz www.bartekmirecki.pl.

NEWSY

04.12.2018
TOR WYRAZÓW POWRACA! BARTEK AMBASADOREM!
czytaj więcej »
24.09.2018
#PassionForLife x Bartek Mirecki
czytaj więcej »