Mirecki Mistrzem Europy Środkowej!
16.09.2018

 

Bartłomiej Mirecki zdobył w miniony weekend mistrzostwo Europy Centralnej FIA Central Europe Zone. Częstochowianin w ostatnim wyścigu sezonu na torze wyścigowym w Brnie ukończył zawody na 3 pozycji. Pozwoliło mu to na utrzymanie 15 punktowej przewagi nad drugim w klasyfikacji Węgrem - Jánosem Magyarem i sięgnąć po prestiżowy tytuł mistrza FIA CEZ. Jednocześnie Bartek Mirecki zostałtakże mistrzem w klasyfikacji ESET V4 Cup - w klasyfikacji Formuł F3 Trophy.

 

Był to dla mnie wymagający, ale zarazem bardzo udany sezon. Cieszę się, że poprawiłem swój wynik z poprzedniego sezonu, kiedy to zostałem wicemistrzem FIA Central Europe Zone. Finałowa runda w Brnie była decydująca, bo rywale walczyli do samego końca depcząc mi po piętach. Dzięki świetnemu przygotowaniu mojej Formuły Renault przez mechaników BM Racing Team mogłem skupić się wyłącznie na rywalizacji i zdobyciu jak największej ilości punktów. Udało się i jestem bardzo szczęśliwy. Dziękuje mojemu zespołowi, kibicom i sponsorom! - komentuje Bartłomiej Mirecki.

 

Choć seria FIA CEZ dobiegła końca, to Bartek nie kończy swojego sezonu. Jeszcze w tym miesiącu wystartuje w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. 22 letni częstochowianin na razie nie zdradza swoich planów na najbliższy sezon.

 

W wyścigach samochodowych wiele zależy od budżetu jakim się dysponuje. Chcęjeździć jak najwiecej i jestem gotowy na starty na obecnym lub jeszcze wyższym poziomie. Tak naprawdę przez cały rok prowadzone są rozmowy z potencjalnymi sponsorami, którzy mogliby dołączyć do grona obecnych, ale to bardzo trudne. Na pewno nie zrezygnuje ze startów i zobaczycie mnie w przyszłym roku na torach wyścigowych, ale jeszcze nie jestem w stanie określić, w jakiej serii - dodaje Bartłomiej Mirecki.

 

Partnerami Bartka Mireckiego i jego zespołu BM Racing Team w sezonie 2018 są: RANAL, SONAX Polska, RallyShop.pl i KJK-Auto.

 

Wyniki Bartka Mireckiego na bieżąco śledzić można na portalach społecznościowychwww.facebook.com/bmracingteam , www.facebook.com/bartlomiejmireckiofficialoraz www.Instagram.com/bm_racing_team i www.bartekmirecki.pl

 

NEWSY

04.12.2018
TOR WYRAZÓW POWRACA! BARTEK AMBASADOREM!
czytaj więcej »
24.09.2018
#PassionForLife x Bartek Mirecki
czytaj więcej »